همزمان با ایام الله دهه فجر و در آستانه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی در نماز جمعه پر شكوه تهران، با ارائه تحلیل جامعی از دستاوردهای انقلاب اسلامی، مطالب مهمی در خصوص مسایل داخلی، تهدیدات دشمنان، اوضاع منطقه و جهان و همچنین انتخابات نهمین دوره مجلس بیان كردند.
نقاط قوت انقلاب
حضرت آیت الله خامنه ای در مقدمه خطبه اول با گرامیداشت دهه مبارك فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شكر برای این نعمت بزرگ الهی را لازم دانستند و افزودند: در این ایام باید از ملت ایران نیز تشكر كرد كه در 33 سال گذشته، از خود وفاداری، ایثار، شجاعت، جوانمردی، بصیرت و حضور دائمی در صحنه نشان دادند.
ایشان با تاكید بر اینكه این دستاوردها و خطوط اساسی انقلاب نهادینه شده است، خاطر نشان كردند: امروز شعارهای انقلاب همان شعارهای روزهای اول انقلاب و این نشان دهنده سلامت انقلاب است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: شعارهای انقلاب همچون علامت اشاره به سمت اهداف انقلاب هستند و هنگامی كه شعارها تغییر نكرده باشند، این، به معنای منحرف نشدن مسئولان و مردم از صراط مستقیم انقلاب اسلامی است.
 رهبر انقلاب اسلامی، غلبه بر چالش ها را یكی از نقاط قوت بسیار مهم انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: 

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، قدرتهای جهانی همواره تلاش داشتند تا با مانع تراشی های فراوان همچون تحمیل جنگ هشت ساله ، انجام اقدامات تروریستی، و تحریم ها، حركت ملت ایران را متوقف كنند و انقلاب اسلامی را به زانو در آورند و ملت را پشیمان كنند اما، با وجود همه این چالش ها، نظام اسلامی راه خود را با قوت ادامه داده و بر آنها غلبه كرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای گسترش كیفی و كمی خدمات درجه اول به مردم، در سراسر كشور را از دیگر نقاط قوت نظام اسلامی دانستند و با اشاره به پیشرفتهای علمی خاطر نشان كردند: پیشرفتهای علمی و فناوری، یكی دیگر از نقاط قوت بسیار مهم است زیرا علم زمینه ساز اقتدار و پایه پیشرفت همه جانبه كشور است.
ایشان، پیشرفتهای علمی 33 ساله كشور را حیرت آور توصیف كردند و افزودند: این پیشرفتهای علمی در عرصه های مختلف بوده اما برخی از آنها همچون فناوری هسته ای بیشتر معروف شده است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفت های علمی شگفت آور در بخش های هوا- فضا، پزشكی، رادیو داروها، زیست فناوری، نانو فناوری، سلول های بنیادی و شبیه سازی، داروهای ضد سرطان، ساخت ابر رایانه ها، و انرژی های نو، تاكید كردند: معتبرترین مراكز علمی دنیا، این پیشرفتها را تایید كرده اند و بر اساس گزارش سال 2011 میلادی یكی از این مراكز معتبر علمی، رشد علمی ایران سریعترین رشد علمی در دنیا بوده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: بر اساس همین گزارش، رتبه علمی ایران در منطقه، رتبه اول و در دنیا، هفدهم است.
ایشان خاطر نشان كردند: بر اساس سند چشم انداز ما باید در سال 1404، به رتبه اول علمی منطقه دست پیدا می كردیم اما اكنون، سالها زودتر از پیش بینی ها به این رتبه رسیده ایم .
رهبر انقلاب اسلامی، پیشرفت های كشور در ایجاد زیر ساخت های فنی و مهندسی صنعتی، راهها و ارتباطات، مخابرات و صنعت را از دیگر نقاط قوت نظام اسلامی برشمردند و خاطر نشان كردند: با وجود این پیشرفتهای عظیم، اما گزارش های خوب و روشنی از این پیشرفتها به مردم داده نمی شود كه جای تأسف دارد .
حضرت آیت الله خامنه ای، انتقال ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل های دوم و سوم را از دیگر نقاط قوت نظام اسلامی دانستند و افزودند: گواه آشكار این موضوع، دانشمندان شهید مصطفی احمدی روشن و رضایی نژاد هستند، كه با اینكه دوران انقلاب و امام و دوران جنگ را درك نكرده بودند اما با درك وظایف انقلابی و اسلامی به درجات عالی علمی نیز رسیدند و با وجود مورد تهدید بودن، به راه خود ادامه دادند .
ایشان با تأكید بر اینكه شهیدان احمدی روشن و رضایی نژاد نسل سوم انقلاب بودند، خاطر نشان كردند: حركت عظیم جوانان، بعد از شهادت شهید احمدی روشن، در اعلام آمادگی برای ادامه مسیر علمی این شهید، حركتی بسیار مهم و نمونه دیگری از انتقال ارزشها به نسل سوم است .
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته در كنار این رویش ها، توبه كار و پشیمان از انقلاب هم داشتیم اما رویش ها بیشتر از ریزش ها بوده است.
ارتقای جهش وار ملت ایران در اثرگذاری در مسایل منطقه و حتی جهان، بنیه قوی و ساخت مستحكم كشور و نظام در مواجهه با دشمنی ها، و ارتقای كمی و كیفی دانشگاهها وحوزه های علمیه، از دیگر نقاط قوتی بودند كه رهبر انقلاب اسلامی به آنها اشاره كردند.
نقاط ضعف
ایشان در ادامه به برخی نقاط ضعف نیز اشاره كردند و افزودند: یكی از این ضعف ها، گرایش برخی مسئولان به دنیا طلبی، مادی گرایی، ثروت، تجمل، تشریفات و اشرافی گری است كه نتیجه این گرایش نیز، گسترش این روحیه در میان مردم و جامعه است.
رهبر انقلاب اسلامی با اظهار تاسف از وجود روحیه اسراف و مصرف زدگی در جامعه تأكید كردند: باید تلاش شود تا مصرف زدگی و حرص به دنیا كاهش پیدا كند و این نقیصه از جامعه برطرف شود .
حضرت آیت الله خامنه ای نبود پیشرفت مطلوب و مورد توقع در اخلاق، معنویت و تزكیه نفس به موازات پیشرفتهای علمی و محقق نشدن عدالت اجتماعی مورد نظر اسلام را از دیگر نقط ضعف دانستند كه باید برای رفع آنها همت و تلاش بیش از پیش شود .
توصیه به مسئولین نظام
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: مسئولان و خدمتگزاران مردم در دولت، مجلس و قوه قضاییه نباید تقصیرها را به گردن یكدیگر بیاندازند زیرا وظایف رهبری، قوا و دستگاهها در قانون اساسی مشخص شده است و هر یك از مسئولان باید بر اساس وظایف قانونی خود، مسئولیت پذیر باشند .
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: حتی اگر اشكالی متوجه رهبری نیز بود، رهبری باید متواضعانه آن اشكال را قبول و سعی كند، آن را برطرف نماید .
غافل نشدن از مسایل و ارزشهای اصلی بدلیل سرگرم شدن به فرعیات، و حفظ اتحاد و همدلی، از دیگر نكاتی بودند كه رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان گوشزد كردند .
حضرت آیت الله خامنه ای تاكید كردند: مسئولان سه قوه و دیگر مسئولان باید حتی باوجود برخی اختلاف نظرها، اتحاد و همدلی را میان خود حفظ كنند و در جهت گیریهای نظام و كشور، همراه یكدیگر باشند .
حضرت آیت الله خامنه ای هوشیاری در مقابل دشمن و فریب نخوردن در مقابل لبخند و وعده های دروغ او را یكی دیگر از كارهای اصلی برشمردند و خاطر نشان كردند: اوایل برخی ها لبخند دشمن را باور می كردند اما بتدریج پشت صحنه این وعده ها را فهمیدند و متوجه شدند كه دشمن چه راحت دروغ می گوید و چگونه بدون واهمه و دغدغه عهد شكنی می كند و بدون احساس خجالت زیرحرف و قولش می زند.
رهبر انقلاب اسلامی با استناد به وجود نمونه های متعددی كه ماهیت حقیقی لبخندهای فریبنده و حرفهای دروغ دشمن را اثبات می كند، به سخنان و نامه اخیر رئیس جمهور آمریكا، جواب جمهوری اسلامی به این نامه وعكس العمل و اقدام بعدی آمریكا اشاره كردند و افزودند: روزی كه لازم شد واین نامه ها در اختیار افكار عمومی ملتها قرار گرفت همه می فهمند وعده ها و حرفهای آمریكا چقدر ارزش دارد و آنها چگونه برخلاف حرفهایشان عمل می كنند.
تبیین اوضاع منطقه وجهان
رهبر انقلاب اسلامی خطبه اول نماز را با تبیین اوضاع منطقه و جهان ادامه دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سرنگونی 4 طاغوت منطقه از دهه فجر سال گذشته تاكنون افزودند: در رویداد بسیار مهم دیگری مردم مصر و تونس در انتخابات به گروههای اسلامی رای دادند این مسئله اثبات كرد همه تلاشهای تبلیغات سیاسی آمریكا و صهیونیستها برای ایجاد اسلام هراسی در ملتها و ایجاد وحشت در افكار عمومی مردم از حكومت اسلامی نقش برآب شده و ملتها طرفدار اسلامند .
رهبر انقلاب اسلامی ضعف و انزوای روز افزون رژیم صهیونیستی و افزایش نشاط و امید فلسطینی ها را از بركات بسیار مهم قیام ملتهای منطقه برشمردند و تاكید كردند: غده حقیقتاً سرطانی اسرائیل باید درمنطقه از بین برود و این مسئله بدون تردید روی خواهد داد .
خطاب به حکام بحرین
ایشان با اشاره به ادعای حكام جزیره بحرین در باره دخالت جمهوری اسلامی ایران در اوضاع بحرین افزودند: این حرف كاملا دروغ است چرا كه اگر ما دخالت می كردیم اوضاع بحرین جور دیگری می شد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: ما هر جا دخالت كنیم صریحا می گوییم همچنانكه به علت ضدیت با غده سرطانی رژیم صهیونیستی در دو جنگ پیروزمند 33 روزه و 22 روزه دخالت كردیم و از این پس نیز هرجا هر ملتی یا گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه و مقابله كند ما به او كمك می كنیم و هیچ ابایی هم از گفتن این مسئله نداریم.
وضعیت آمریکا درحال حاضر
رهبر انقلاب در تبیین اوضاع جهان به ضعف محسوس اقتصادی-مالی و سیاسی آمریكا اشاره و خاطرنشان كردند: آمریكا در خاورمیانه - فلسطین و مسئله عراق شكست خورده و دولت مردمی و ملت عراق نگذاشتند آمریكایی ها برغم خواست و تلاش فراوانشان ، در عراق بمانند .
رهبر انقلاب اسلامی خودداری اوباما در سخنرانی اخیر در كنگره این كشور از اشاره به تظاهرات 4 ماهه مردم در شهرهای مختلف را یكی دیگر از نشانه های ضعف دولت آمریكا برشمردند و افزودند: رئیس جمهور آمریكا برای پنهان كردن این ضعفها حتی اشاره به 4 ماه تظاهرات مخالفت آمیز ملت آمریكا و سركوب شدید پلیس نكرد.
وضعیت اروپا در حال حاضر
حضرت آیت الله خامنه ای دولتهای اروپایی را نیز از لحاظ اقتصادی - مالی و سیاسی دچار ضعف روز افزون دانستند و با اشاره به وابستگی و تبعیت دولتهایی نظیر فرانسه ازامریكا تاكید كردند: اگر روزی ملتهای اروپایی دریابند كه علت اصلی مشكلات آنها، تبعیت دولتهایشان از امریكا و شبكه جهانی صهیونیزم است نهضت اجتماعی عظیمی براه خواهد افتاد كه در پرتو آن دنیای جدیدی بوجود خواهد آمد .
رهبر انقلاب در تشریح ابعاد مختلف موقعیت ضعیف غربی ها در سطح بین المللی تحریم جمهوری اسلامی و ملت ایران را از نشانه های این ضعف چشمگیر خواندند وافزودند: آنها می خواهند ملت ایران را بخاطر وفاداری به اسلام مجازات كنند اما واقعیت این است كه تحریم از 2 جنبه به نفع نظام اسلامی و ملت تمام خواهد شد .
تحریم ها وتهدیدها
رهبر انقلاب اسلامی در تشریح و اثبات ضرر تحریم ها برای غربی ها افزودند: بگفته غربی ها هدف اصلی تحریم ملت ایران عقب نشینی این ملت از مواضع هسته ای است و چون این نظام و این مردم از دستاوردهای پرافتخار هسته ای خود عقب نشینی نمی كنند بنابراین این تحریم در نهایت موجب شكسته شدن هیبت تهدیدهای غرب در چشم ملتهای منطقه و جهان می شود و عزت و قدرت ملت ایران را در افكار عمومی جهان بیشتر می كند، بنابراین تحریم از این جهت هم به نفع ماست .
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان جمله مكرر مقامات امریكایی را مبنی بر اینكه همه گزینه ها روی میز است، مورد اشاره قرار دادند و افزودند: معنای این جمله تهدید به جنگ است اما همه می دانستند كه این تهدید به ضرر امریكاست همچنانكه ایجادجنگ ده برابر بیشتر به ضرر امریكا خواهد بود .
ایشان سخن گفتن مقامات امریكایی را به زبان تهدید نشان دهنده عجز واشنگتن از مقابله منطقی و گفتمانی باجمهوری اسلامی دانستند و افزودند: آنها در میدان مقابله فكر و منطق دچار ضعف هستند و به همین علت از تشبث به زور و توسل به جنگ حرف می زنند و معنای این روش این است كه امریكا جز زور هیچ منطقی ندارد و برای غلبه خواستهایش جز جنگ هیچ روشی را نمی شناسند .
حضرت آیت الله خامنه ای توسل امریكا به تهدید و زورگویی را موجب بی اعتباری مقامات این كشور در چشم ملتها و در افكارعمومی ملت امریكا دانستند وتاكید كردند: حكومتی كه اعتبارش در چشم ملتش ساقط شود، امیدی به بقایش نیست و هیچ سرنوشتی جز فروپاشی و سقوط نخواهد داشت همینطور كه فروپاشی رژیم شوروی نشان دهنده این واقعیت است .
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه تاكید كردند: آمریكایی ها بدانند و البته می دانند كه جمهوری اسلامی در مقابل تهدید به جنگ و تهدید به تحریم نفتی، تهدیدهایی دارد كه وقتی لازم باشد انشاالله اعمال خواهد شد .
انتخابات
بخش پایانی خطبه اول حضرت آیت الله خامنه ای به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اختصاص داشت. رهبر انقلاب اسلامی حضور در انتخابات 12 اسفند و راهپیمایی 22 بهمن را از جمله مظاهر حضور مردمی برشمردند و افزودند: هر قدر حضور مردم در پای صندوقهای رای بالاتر باشد اعتبار و ارزش ملت بالاتر می رود و امنیت و مصونیت كشور بیشتر و اینده ایران عزیز تامین و تضمین می شود .
ایشان تلاش چندین ماهه بوقهای تبلیغاتی دشمن را برای ناامید كردن مردم از حضور در انتخابات یاد آور شدند و افزودند: متاسفانه در داخل هم عده ای غافل بدون آنكه بفهمند با دشمن مغرض هم صدا می شوند .
ایشان بزرگ كردن مسائل كوچك و القای بی مبنای وجود بحران در كشور را ازجمله روشهای دشمنان برای مایوس كردن ملت از انتخابات مجلس برشمردند و افزودند: در كشوری كه كاملا آرام و امن است و دستگاهها و مردم در حال كار و تلاش هستند بحرانی وجود ندارد اما دشمنان و غافلان مدام از آن حرف می زنند .
حضرت آیت الله خامنه ای رقابت سالم وبدون تهمت و بدگویی رامورد تأكید قراردادند و افزودند: فضای انتخاباتی باید سالم باشد و مردم نیز اگر خودشان كاندیداهارا می شناسند براساس این تشخیص عمل كنند و اگر نه، از افراد بصیر و متدین كمك بگیرند.
دقت كامل مجریان در اجرای درست انتخابات نكته دیگری بود كه رهبر انقلاب مورد تأكید قرار دادند .
ایشان یادآور شدند بیش از سی انتخابات در سه دهه گذشته با سلامت در كشور برگزار شده البته تخلفاتی احیاناً بوده و كسانی هم معترض بوده اند كه به اعتراض آنها رسیدگی شده اما هرگز عدم سلامت انتخابات وجود نداشته است و بعد از این هم باید این چنین باشد .
حضرت آیت الله خامنه ای درباره روند احراز صلاحیت هاخاطر نشان كردند: شورای نگهبان از لحاظ قانونی باید صلاحیت افراد را احراز كند البته همیشه گفته ایم كه سطح صلاحیتها را در حد معقول نگه دارند و آنقدر بالا نبرند كه عده كمی احراز صلاحیت شوند .
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: كسی نباید تصور كند كه رد صلاحیت شدگان، لزوماً آدمهای بی صلاحیت هستند چرا كه آنها فقط برای نمایندگی مجلس، احراز صلاحیت نشده اند اما برای كارهای دیگر شاید دارای صلاحیت باشند ضمن اینكه ممكن است كسانی كه او را رد صلاحیت كرده اند اشتباه كرده باشند.
مراقبت همه مردم، نامزدهای انتخاباتی و مسئولان از امنیت كشور و هوشیاری در مقابل توطئه دشمنان آخرین نكته ای بود كه رهبر انقلاب درباره انتخابات مجلس یادآورشدند .
ایشان تأكید كردند كسانی كه رأی نمی آورند كاملاً مراقبت كنند كلاهی كه بر سر رای نیاوردگان سال 88 رفت بر سر آنها نرود و فریب نخورند .
حضرت آیت الله خامنه ای درپایان خطبه اول نمازافزودند: همه نامزدها، هوادارانشان و مسئولان در مقابل توطئه احتمالی دشمنان برای بر هم زدن امنیت مراقب باشند و هیچ كس با متهم كردن دیگری، آب به آسیاب دشمن نریزد .
خطبه دوم
رهبر انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز كه به زبان عربی بیان شد نخستین سالگرد بهار بیداری انقلاب اسلامی را به امت اسلامی تبریك گفتند و با اشاره به مبارزه ملتهای عرب با دیكتاتورهای دست نشانده و به ستوه آمدن این ملتها از فقر و عقب ماندگی و تحقیر، و سرخوردگی ملتهای عرب از سوسیالیسم و لیبرالیسم و ناسیونالیسم سكولار افزودند: انتخابات تونس و مصر و شعارها و رویكردهای مردم در یمن، بحرین و سایر سرزمینهای عربی، نشان می دهد همه می خواهند «مسلمان معاصر، بدون افراط خشك سرانه و تفریط غربگرایانه باشد و همه معتقدندملتها در پرتو تركیب «معنویت، عدالت و عقلانیت» و با تكیه بر روش مردم سالاری دینی، از پس «تحقیر و استبداد و استعمار و فساد و فقر و تبعیض »رهایی می یابند .
حضرت آیت الله خامنه ای، دین ستیزی، سرسپردگی، دیكتاتوری، همراهی و تبعیت از صهیونیستها، فقدان آزادی قانونی و بی اعتنایی به فقر و عقب ماندگی مردم را از جمله خصوصیات حكومتهای دست نشانده خواندند و افزودند: مخالفت و ضدیت ملتها با این خصوصیات، واضح ترین علائم شناخت ماهیت خیزش ملتهای عربی - اسلامی است و آینده این انقلابها نیز، با همین معیارها سنجیده خواهد شد .
رهبر انقلاب، با اشاره به تلاشهای غرب برای تبدیل انقلابهای ملتهای عربی به« ضد انقلاب»، مردم این كشورها و انقلابیون را به مراقبت مستمر فراخواندند و افزودند: غرب با جمع بندی شكستهای پیاپی خود در ایران و عراق و لبنان و فلسطین می داند كه تاكتیك اسلام ستیزی و برخورد خشونت بار علنی شكست خورده است. بنابراین در تلاش است با تاكتیك بدل سازی و تولید نمونه های تقلبی، انقلابها را مهار كند .
حضرت آیت الله خامنه ای در تشریح این تاكتیك جدید غرب خاطر نشان كردند: مستكبران می كوشند، عملیات تروریستی را بجای شهادت طلبی،«تعصب و تحجّر و خشونت» را بجای «اسلام گرایی و جهاد»، قومیت گرایی و قبیله سازی را بجای «اسلام خواهی و امت گرایی» و «غربزدگی و وابستگی» را بجای «پیشرفت و استقلال» در افكار عمومی ملتها تزریق كند. آنها در تلاشند سازشكاری را به اسم عقلانیت، «فساد و هرج و مرج اخلاقی» را بجای «آزادی» و دیكتاتوری را به نام «نظم و امنیت» در میان ملتها جا بیاندازند و از این طریق امواج خروشان بیداری اسلامی را كنترل و منحرف كنند .
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پایان «دو قطبی سرمایه داری و كمونیزم»، افزودند: امروز دو قطبی تقابل «مستضعفین جهان به رهبری جنبش مسلمین» با «مستكبران جهان به رهبری آمریكا و ناتو و صهیونیزم» ایجاد شده است و اردوگاه سومی وجود ندارد .
حضرت آیت الله خامنه ای در تشریح عوامل و مؤلفه های حاضر در صحنه انقلابهای ملتهای عربی - اسلامی، بر سه مؤلفه تمركز كردند: 1 - آمریكا، ناتو، رژیم صهیونیستی و متحدان و وابستگانشان 2 - ملتها و جوانان و 3- احزاب و فعالان سیاسی اسلامی و غیر اسلامی .
ایشان گروه اول یعنی آمریكا، صهیونیزم و وابستگانشان را بازندگان اصلی صحنه مصر و تونس و دیگر كشورها خواندند و با اشاره به فرو رفتن این جبهه در بحران عمیق اعتماد جهانی و بحران تصمیم گیری افزودند:« این گروه پس از ناتوانی در مهار و سركوب بیداری ملتها، تلاش می كنند بر اتاق فرمان انقلاب ها مسلط شوند و با نفوذ به درون احزاب مؤثر، ایجاد تفرقه میان مردم و روشهای گوناگون دیگر، ساختارهای فاسد قبلی را حفظ و خسارات بسیار گسترده ناشی از نهضت بیداری اسلامی را جبران كنند و با كمك دلارهای نفتی حكومتهای وابسته منطقه، ضمن حفظ رژیم صهیونیستی، به جبهه مقاومت ضربه بزنند .
ایشان، ملتها را گروه اصلی موثر در روند بیداری اسلامی خواندند و با اشاره به افزایش كاملا محسوس گرایشها ،شاخص ها و معیارهای اسلامی در میان ملتها و نفرت روزافزون آنها از آمریكا و اسرائیل افزودند: ملتهای قیام كننده بدانند كه انقلابشان هنوز ناتمام است بنابراین با هوشیاری و قدرت، راهی را كه آغاز كرده اند ادامه دهند .
ایشان گروه سوم موثر در سرنوشت بیداری ملتها یعنی احزاب و نخبگان سیاسی را نیز به هوشیاری، بی اعتمادی به وعده های آمریكا و ناتو، نهراسیدن از تهدیدهای پوشالی دشمنان اسلام ،پرهیز از ورود به بازی دلارهای نفتی وابستگان و متحدان غرب در میان دولتهای عربی، كمك به روند احیای هویت اسلامی ملتها، تكیه بر مردمسالاری دینی ، بی اعتنایی به اسلام آمریكایی وانگلیسی، پافشاری بر اصول، پرهیز از محافظه كاری وتكیه بر عقلانیت وحكمت توصیه كردند .
رهبر انقلاب خطاب به گروهها وجریانهای سیاسی ونخبگان ملتهای عرب افزودند مسئله اصلی شما چگونگی نظام سازی،قانون نویسی و مدیریت كشورها و انقلابها ست و لازم است با ایفای نقش تاریخی خود در این مقطع بسیار حساس، به شیوه ای مردم سالارانه و با رعایت عقلانیت وعلم ،جامعه سازی كنید .
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به دو الگوی غرب برای منحرف كردن انقلابهای ملتهای مسلمان یعنی «اسلام تكفیری متحجر و خشن » و « اسلام لائیك وسازشكار »تاكید كردند:جریانها و عناصر تاثیر گذار در سرنوشت ملتهای به پا خواسته با تقویت الگوی اسلام اصولگرای معتدل و عقلانی با این تلاشهای منحرف مقابله كنند .
رهبر انقلاب در پایان خطبه دوم با تأكید بر آمادگی جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران برای همكاری و خدمت به ملتهای انقلاب كرده، افزودند: انقلاب اسلامی موفق ترین تجربه اسلامی عصر جدید است و به ملتها می آموزد كه ایستادگی در مقابل زورگوییها و تحریمها و تهدیدهای غرب و صهیونیزم ، و در عین حال دستیابی به قله های پیشرفت امكان پذیر است .
ایشان با یاد آوری حمایتها وكمكهای جمهوری اسلامی و ملت ایران به ملتهای مظلوم افغانستان، بوسنی، لبنان، عراق،فلسطین و دیگر ملتها تاكید كردند: ملتهای اسلامی عربی در مقابل توطئه ایران هراسی و ایجادتفرقه میان ایران و دیگر مسلمانها تحت عنوان شیعه و سنی هوشیار باشند، چرا كه نظام مردم سالار ایران هرگز به دنبال ایرانی كردن اعراب یا شیعی كردن مسلمین نبوده و نیست و با پیشرفتهای چشمگیر خود در همه زمینه های علمی، اقتصادی و سیاسی آماده است تجربیات بی نظیر خود را در راه عزت و اقتدار و پیشرفت امت اسلامی و وحدت و برادری مسلمانان بكار گیرد .
منبع روزنامه کیهان-15/11/90طبقه بندی: امام خامنه ای،
تاریخ : شنبه 15 بهمن 1390 | 01:49 ق.ظ | نویسنده : مهدی شبان مسک | نظرات

  • گود ای
  • رتبه سنج گوگل

    رتبه سنج گوگل

    onvan

    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات